Informacje
 • "Przedsmak zimy".
  Mroźny poranek na koniec września

  30-09-2018 08:30 Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24

  Mroźny poranek u Reporterów 24

  Kontakt 24

  Ostatni wrześniowy poranek przywitał nas mrozem w wielu regionach Polski. Temperatura spadła poniżej -2 stopni Celsjusza. Na Kontakt 24 wysyłacie nam zdjęcia swoich przedwcześnie zimowych poranków.

  Na pogodę w Polsce wpływa wyż znad Ukrainy. To z jego powodu jesteśmy w chłodnej masie powietrza polarnego. Jednak w ciągu dnia stopniowo ten chłód będzie wypierany od zachodu przez cieplejsze masy płynące znad południowo-zachodniej Europy.

  Powietrze jest suche, nie ma w nim wiele wilgoci, dzięki czemu dużo szybciej się ochładza.

  Zimno, wręcz mroźno

  W niedzielny poranek w wielu regionach pojawił się mróz. Temperatura spadła poniżej zera stopni. Przypominamy, że nie jest to pierwszy mróz tej jesieni.

  Najniższą wartość odnotowano w niedzielę w Zamościu -2,5 stopnia Celsjusza, Zakopanem -2,3 st. C, Rzeszowie -2,2 st. C, Kielcach -2,1 st. C. Niewiele cieplej było w Katowicach i Jeleniej Górze. W każdym z tych miast termometry pokazały -2 stopnie Celsjusza. Ujemne wartości pojawiły się jednak w wielu miejscach na południu Polski.

  "Drugi przedsmak zimy tej pięknej jesieni. Przymrozki w Serocku, 30 września 2018 r. godz. 7.15 - czyżby zima miała przyjść wcześniej w tym roku, czy zwiastun nowych warunków klimatycznych na naszym kontynencie?" - napisali na Kontakt 24 Danuta i Krzysztof. W okolicach Warszawy oficjalne stacje meteorologiczne odnotowały minimalną temperaturę równą 0 stopni Celsjusza.

  Zdjęcia pokazujące mroźne poranki otrzymaliśmy na Kontakt 24:Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...