Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 19°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Potężny huragan i supertajfun.
  Niespokojnie na Oceanie Spokojnym

  02-10-2018 19:30 Sezon w pełni

  Na Pacyfiku utworzyły się dwa niebezpieczne zjawiska - huragan Walaka i supertajfun Kong-Rey. W obu wiatr wieje ze średnią prędkością ponad 250 kilometrów na godzinę.

  Woda w Pacyfiku jest niezwykle ciepła tego roku. Takie warunki sprzyjają tworzeniu się huraganów i tajfunów. Obecnie na oceanie powstały dwa niebezpieczne zjawiska - huragan Walaka na zachód od Hawajów i supertajfun Kong-Rey na wschód od Filipin.

  Supertajfun

  Kong-Rey w ciągu kilku dni przybrał na sile. Odpowiada teraz huraganowi piątej kategorii w skali Saffira-Simpsona. Wiatr wieje w nim ze średnią prędkością 257 kilometrów na godzinę, w porywach do 305 km/h. We wtorkowe popołudnie znajdował się na wschód od Filipin. Przewiduje się, że nieco osłabnie, zanim dotrze w piątek do japońskiego archipelagu Riukiu. Na swojej ścieżce ma także Koreę Południową.

  Kong-Rey to już 25 tajfun, który nawiedzi Azję. Na początku września w Japonię uderzył tajfun Jebi, najpotężniejszy w tym rejonie od 25 lat. Żywioł zabił 11 osób i spowodował obrażenia u ponad 600.

  Huragan Walaka

  Kolejnym potężnym żywiołem znajdującym się na Pacyfiku jest huragan piątej kategorii - Walaka. Porusza się w kierunku północno-zachodnim z prędkością 13 kilometrów na godzinę. Żywioł we wtorkowe popołudnie znajdował się na zachód od archipelagu Hawajów. Wiatr wieje w nim ze średnią prędkością 257 kilometrów na godzinę.

  Prognozuje się, że w ciągu najbliższej doby straci na sile.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...