Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -3°C Śnieg
zwiń
Informacje
 • Pomalował psa na czerwono. Dla zabawy

  05-10-2018 17:25 Pies ma problemy z wątrobą
  Psy wykształciły nowe mięśnie wokół oczu, aby lepiej komunikować się z ludźmi TVN24

  Bułgarski nastolatek pomalował bezdomnego psa na czerwono. Zwierzę, które otrzymało imię Reddy, czuje się dobrze i wiele wskazuje na to, że niebawem znajdzie nowy dom.

  Do aktu okrucieństwa na zwierzęciu doszło kilka dni temu w niewielkiej wsi w Bułgarii. Jednego z wałęsających się tam bezdomnych psów pomalowano na czerwono. O jego losach powiadomiono organizację pozarządową Dog Help. Zwierzę znalazł Krysian Pawlow. Nazwał go Reddy.

  - Reddy został pomalowany przez dzieciaki, które nie wiedziały, że mogą zrobić mu krzywdę. To jest złe  - mówił Pawlow. Sprawcą okazał się szesnastolatek, który przyznał, że psa pomalował dla zabawy. Chłopak trafił pod opiekę kuratora.

  Czuje się już dobrze

  Weterynarze zapewniają, że Reddy czuje się dobrze, jednak - jak informuje Dog Help na Facebooku - wystąpiły u niego problemy z wątrobą. Nie jest pewne, czy są związane z farbą.

  - Reddy czuje się już dobrze, jednak czerwony barwnik może spowodować u niego alergię, która może stanowić zagrożenie dla jego życia - zaznaczył weterynarz Genadyj Wasilew.

  Dziesiątki chętnych na adopcję

  Reddy przez kilka dni pozostanie w klinice weterynaryjnej, po czym trafi do schroniska. Już teraz chęć adopcji zadeklarowały dziesiątki osób.

  Dog Help jest jednak ostrożne. Istnieją obawy, że potencjalni adoptujący mogą być zainteresowani opieką nad psem tylko ze względu na jego atrakcyjną, obecnie, sierść. "Reddy nie pozostanie czerwony na całe życie" - zaznaczono.

 • Reddy
  Zaadoptują, porobią sweet focie na fejsa, twitera i co tam jeszcze jest i później wywalą gdy się znudzi
  ~balpa /2018-10-05 19:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...