Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 10°C -1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Znowu zatrzęsła się ziemia na Hokkaido. Tam, gdzie miesiąc temu

  05-10-2018 09:12 Magnituda wyniosła 5.2
  Znowu zatrzęsła się ziemia na Hokkaido. Tam, gdzie miesiąc temu Google Maps

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.2 nawiedziło w piątek japońską wyspę Hokkaido - podała Służba Geologiczna USA (USGS). Japońska agencja meteorologiczna oceniła wstrząsy jako "w miarę silne".

  Nie ma bezpośredniego zagrożenia tsunami - wskazano w komunikacie. Japońska agencja meteorologiczna oceniła wstrząsy jako "w miarę silne". W japońskiej skali od 1 do 7 piątkowe trzęsienie - o magnitudzie 5.2 - oceniono jako odpowiadające liczbie 5.

  Według amerykańskiej Służby Geologicznej (USGS) epicentrum wstrząsów znajdowało się u południowych wybrzeży Hokkaido. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 42 km.

  Reuters przypomina, że trzęsienie, do którego doszło o godz. 8:58 czasu miejscowego (godz. 00:58 w Polsce), nawiedziło region, który był areną potężnych wstrząsów o magnitudzie 6.7 w dniu 6 września.

  Region aktywny sejsmicznie

  Trzęsienia ziemi są częste w Japonii, która jest położona w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów świata. Na kraj ten przypada około 20 procent trzęsień ziemi o magnitudzie 6 lub większej.

  We wrześniowym trzęsieniu na Hokkaido zginęło ponad 30 osób, doszło do obsunięć gruntu i lawin błotnych. Przerwy w dostawach energii elektrycznej dotknęły 5,3 mln mieszkańców wyspy.

  Najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii Japonii miało magnitudę 9. W marcu 2011 roku nawiedziło północno-wschodnią Japonię, wywołując nim potężne tsunami, które spowodowało awarię w elektrowni atomowej Fukushima.

  Był to najpoważniejszy incydent tego typu od katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...