Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -5°C 0°C -10°C Bezchmurnie
zwiń

Informacje

 • Gęste mgły możliwe na południu kraju.
  Prognoza ostrzeżeń

  12-10-2018 11:50

  IMGW może wydać ostrzeżenia

  Prognoza pogody na środę tvnmeteo.pl

  Warunki pogodowe sprzyjają występowaniu mgieł. Do niedzieli mogą szczególnie ograniczać widzialność. Na mgły i zamglenia powinni być przygotowani mieszkańcy południowej Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń.

  W ciągu dwóch najbliższych dób nad południem Polski mogą występować mgły i zamglenia. Pojawiały się również w piątek nad ranem, jednak z powodu dość silnego wiatru, nie ograniczały znacznie widzialności.

  W piątek wieczorem siła wiatru osłabnie, co stworzy dobre warunki do powstawania gęstszych mgieł. Może to spowodować utrudnienia na drogach.

  - Lokalnie utrudnienia mogą być duże - mówi synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie ostrzeżeń meteorologicznych przed silną mgłą dla czterech województw.

  IMGW może alarmować

  W województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim mogą wystąpić silne mgły, ograniczające widzialność do 100 metrów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia, które mogą obowiązywać do niedzielnego poranka.

  Czym jest prognoza zagrożeń

  Prognoza zagrożeń to prognoza na okres trzech kolejnych dni zawierająca informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...