Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 5°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Ulewy w Hiszpanii. Liczne podtopienia, nie żyje strażak

  21-10-2018 19:44 Nagle spadła temperatura

  Intensywne opady deszczu nawiedziły wiele regionów Hiszpanii. Miejscami spadło nawet 400 litrów wody na metr kwadratowy.

  Ulewy dały się we znaki mieszkańcom wschodniego i południowego wybrzeża Hiszpanii oraz Balearów. Towarzyszył im nagły spadek temperatury spowodowany napływem polarnego powietrza. Według informacji podanych przez hiszpańską agencję meteorologiczną AEMET, od października 2008 roku nie zaobserwowano tak gwałtownej zmiany temperatury.

  Nie żyje strażak

  Silnie padało również na południu kraju. W prowincji Malaga zginął strażak. Wóz, którym podróżował z dwoma innymi strażakami, wpadł w poślizg i przewrócił się na drogę.

  Około 30 osób ewakuowano z samochodów, które przejeżdżały przez zalane drogi. Deszcz spowodował też wiele utrudnień w transporcie kolejowym.

  Ulewy zalały wiele regionów

  W Torreblanca (Walencja) spadło około 240 litrów deszczu na metr kwadratowy, a w El Palmar (Walencja) 235 l/mkw. W mieście Ardales (Andaluzja) w ciągu doby zarejestrowano sumę opadów na poziomie 400 l/mkw.

  Powódź zalała domy w Alcossebre, kilkudziesięciu mieszkańców szukało schronienia w pobliskim ośrodku sportowym. W godzinach nocnych mieszkańcy Walencji zgłosili niemal dwa tysiące próśb o pomoc.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...