Informacje

 • We Francji zeszłej zimy
  zmarło 30 procent pszczół

  28-10-2018 16:41

  Nowy raport francuskiego rządu

  Pszczelarz o trujących substancjach TVN24

  W najnowszym raporcie opublikowanym przez francuski rząd wynika, że w ciągu ostatniej zimy zmarło 30 procent kolonii pszczół. Narodowy Związek Francuskich Pszczelarzy nawołuje do tego, by zmniejszyć ilość używanych pestycydów.

  Z informacji zawartych w raporcie opublikowanym przez francuski rząd w zeszły czwartek wynika, że w ciągu ostatniej zimy we Francji zmarło 30 procent tamtejszej populacji pszczół. Dane pochodzą od ponad 13 tysięcy pszczelarzy.

  Raport mówi o tym, że w pasiekach posiadających mniej niż 10 kolonii pszczół zmarło 35 procent tych owadów. W pasiekach posiadających powyżej 50 kolonii wskaźnik śmierci był tylko nieznacznie niższy, wyniósł 28 procent.

  Toksyczne pestycydy

  Narodowy Związek Francuskich Pszczelarzy (UNAF) wyraził duże zaniepokojenie. Pszczelarze zwracają uwagę na to, że dane zawarte w raporcie obejmują tylko okres czterech miesięcy w trakcie zimy. Zdaniem władz związku to więcej niż zwykle, bo 30 procent pszczół umiera w trakcie całego roku.

  - Namawiamy francuski rząd, by zmniejszył udział pestycydów w rolnictwie - powiedział Gilles Lanio, przewodniczący UNAF.

 • Pszczoły
  Pszczoły to owady. Nie umierają. Zdychają.
  ~Nygus z Pragi /2018-10-28 18:35
 • Więcej chemii
  niech UE zacznie stosować jeszcze silniejsze środki owadobójcze by chronić uprawy i interesy rolników. Rolnicy są jednymi z większych trucicieli przyrody: pestycydy, nawożenie gnojowicą, hodowla krów, wiem my to jemy ale np. krowy w skali świata bardziej trują metanem niż światowa gospodarka i wszystkie auta razem wzięte
  ~eX2theZ /2018-10-28 17:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...