Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  ciepło, ale dość wietrznie

  01-11-2018 06:55 Biomet okaże się korzystny
  Prognoza pogody na wtorek tvnmeteo.pl

  Czeka nas ciepły i słoneczny dzień. Na termometrach zobaczymy do 21 stopni Celsjusza. Pojawią się jednak silne porywy wiatru.

  Dzień Wszystkich Świętych zapowiada się bezdeszczowo, ale na niebie pojawią się niewielkie chmury. Po południu na zachodzie pojawi się ich więcej. Czwartek okaże się ciepły, na termometrach zobaczymy od 15 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 18 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na Podkarpaciu. Przeszkadzać będzie nam wiatr wiejący z południowego wschodu. Na ogół okaże się słaby i umiarkowany, ale chwilami jego prędkość wzrośnie do 60 km/h. Najsilniej powieje w górach, gdzie rozpędzi się nawet do 80-100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy w regionach południowo-wschodnich i centralnych - na poziomie poniżej 50 procent. Będzie zwiększać się ona w kierunku północno-zachodnim. Ciepło odczują mieszkańcy prawie wszystkich regionów Polski, poza północą kraju, gdzie panować ma komfort termiczny. Na terenie całego kraju synoptycy prognozują korzystne warunki biometeorologiczne.

   

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura dojdzie do 17 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie spada, w Warszawie około południa wyniesie 1008 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Termometry pokażą 15 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, ale chwilami powieje mocniej. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą 1020 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura dojdzie do 17 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 19 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa dojdzie do 1001 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura dojdzie do 20 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a chwilami dość silny. Ciśnienie spada, około południa barometry pokażą 994 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...