Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 13°C 7°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Silny wiatr nie odpuszcza.
  Prognoza zagrożeń

  01-11-2018 08:25 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty
  Prognoza pogody na wtorek tvnmeteo.pl

  W czwartek pogoda dopisze, ale silne porywy wiatru wciąż będą dawać się we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń przed zjawiskiem.

  W dzień Wszystkich Świętych głównym utrudnieniem będzie dość silny wiatr. Jego porywy mogą osiągać do 60 kilometrów na godzinę, a najsilniejsze okażą się w górach -wyniosą od 80 do 100 km/h.

  Prognoza zagrożeń

  Przed silnym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty dotyczą województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Na terenie tych województw prognozowany jest silny, południowy wiatr, wiejący ze średnią prędkością osiągającą 25-45 km/h, a w porywach do 65-70 km/h.

  Ostrzeżenia obowiązują do piątku do godziny 7.30.

  Pokropi deszcz

  W dzień zaduszny piękna aura zostanie przerwana lekkim deszczem, ale jedynie na północnym wschodzie i wschodzie. Tam niewykluczone są opady deszczu rzędu 1-10 litrów na metr kwadratowy. Wiatr powieje z południowego zachodu i zachodu, okaże się słaby i umiarkowany. Na Pomorzu będzie silniejszy, prędkość w porywach będzie dochodzić do 50 km/h.

  Deszcz może pojawić się też w sobotę, ale będzie go niewiele. Tego dnia na południowym wschodzie i w centrum Polski suma opadów może wynieść do 5 l/mkw. Wiatr nam nie dokuczy.

  Powróci wiatr

  Niedziela i poniedziałek będą wietrzne. Wiatr powieje z południowego wschodu, okaże się umiarkowany i dość silny, a w porywach rozpędzi się do 50 km/h.

  Prognoza zagrożeń

  "Orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Opracowywana jest ona przez synoptyka meteorologa w oparciu o jego wiedzę i dostępne w czasie opracowywania dane prognostyczne, pochodzące z obliczeń numerycznych modeli prognozowania pogody. Synoptyk, posiadając informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska, opracowuje prognozę zagrożeń."

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...