Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 10°C 2°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Spłonął plan serialu "Westworld", w ogniu rezydencje celebrytów. "Pozostaje dar życia"

  13-11-2018 07:48 Skutki pożarów w Kaliforni
  Miasto Paradise przed i po pożarze Camp Biuro szeryfa hrabstwa Butte/Google Maps

  Południowa Kalifornia zmaga się z potężnymi pożarami. Żywioł nie oszczędza posiadłości artystów i celebrytów. Ucierpieli między innymi: Lady Gaga, Kim Kardashian, Miley Cyrus, Robin Thicke. Spłonęła rezydencja aktora Gerarda Butlera i plan zdjęciowy serialu "Westworld".

  Szalejące przez Południową Kalifornię pożary doprowadziły do śmierci 44 osób, jak podał CNN.

  Żywioł nie omija terenów zamieszkanych przez celebrytów, muzyków i aktorów. Wśród znanych osób, które musiały uciekać ze swych domów przed ogniem, są Kim Kardashian West, aktor Scott Baio czy reżyser Guillermo del Toro. Ten ostatni na Twitterze napisał, że choć jego rezydencja (nazywana "Bleak House" - od tytułu powieści Charlesa Dickensa "Samotnia") jest zagrożona, to "pozostaje dar życia".


  Również aktorka i piosenkarka Miley Cyrus poskarżyła się w niedzielę na Instagram Stories, że po tym, jak ogień wdarł się na należącą do niej - wartą ponad 2,5 miliona dolarów - posesję w Malibu, jej dom "już nie istnieje". Przetrwał tęczowy budynek studia nagrań, ale sama rezydencja, którą 25-latka dzieliła z narzeczonym, aktorem Liamem Hemsworthem, spłonęła. Cyrus przyznała, że i tak "należy do szczęściarzy". "Moje zwierzęta i MIŁOŚĆ MOJEGO ŻYCIA nie ucierpieli i tylko to w tej sprawie teraz się liczy" - przekazała.

  Pożar zmusił też w piątek do ewakuacji Lady Gagę i jej rodzinę.

  Ogień na planie "Westworld"

  Wśród terenów strawionych przez ogień znajduje się Paramount Ranch, plan licznych amerykańskich filmów i seriali. Liczące ponad 1000 hektarów ranczo od 1927 roku należy do studia Paramount Pictures. Tam powstawały między innymi zdjęcia do serialu "Doktor Quinn" i do filmu "Snajper" Clinta Eastwooda.

  W ostatnim czasie na terenie tym kręcone były zdjęcia do popularnego serialu "Westworld". Produkcja została wstrzymana, ludzi ewakuowano, ranczo "doszczętnie spłonęło". Stacja HBO w oświadczeniu wyraziła największe zaniepokojenie sytuacją.

   

  Dom Gerarda Butlera zabrał ogień

  Także w Malibu ma swą rezydencję pochodzący ze Szkocji aktor Gerard Butler, znany z ról w takich filmach, jak "Upiór w operze", "Beowulf – Droga do sprawiedliwości", "P.S. Kocham cię" czy "Olimp w ogniu". Jak przekazał na Instagramie - fotografując się na tle pogorzeliska - "połowę domu zabrał ogień".

   

  Spłonął dom Robina Thicke

  W ruinę zmienił się dom piosenkarza Robina Thicke. 41-latek na Instagramie w imieniu całej rodziny podziękował strażakom i ochotnikom za bohaterską postawę.


  Spłonął sprzęt muzyczny Limp Bizkit

  Płomienie strawiły dom lidera rockowej grupy Limp Bizkit, Freda Dursta. Gitarzysta zespołu, Wes Borland zamieścił wideo na Instagramie. Jak napisał, zostawił tam swój sprzęt muzyczny.


  Willa z "Kawalera do wzięcia" częściowo zniszczona

  Żywioł dosięgnął rezydencję goszczącą uczestników reality show "Kawaler do wzięcia". Jak poinformował na Twitterze twórca programu Mike Fleiss, zagrożenie było ogromne. Na szczęście ludzie nie ucierpieli, ale - jak podał portal Entertainment Tonight - Villa De La Vina została częściowo zniszczona.

  Ewakuacja domu Alyssy Milano

  Na drodze pożarów znalazła się posiadłość aktorki Alyssy Milano. W piątek na Twitterze uspokoiła, że jej dzieci i konie są bezpieczne, że bezpieczne jest wszystko, "co ma bijące serce".

  Aktorka pomaga teraz zbierać pieniądze dla fundacji California Fire Foundation oraz lokalnych schronisk dla zwierząt.

  Caitlyn Jenner czuje się bezpiecznie

  Niektórzy celebryci donoszą w mediach społecznościowych, że pożar im nie zagroził. Tak uczyniła Caitlyn Jenner, transseksualna adwokat i była lekkoatletka. Zamieściła na Instagramie wideo, na którym wraz ze swoją partnerką Sofią zapewniła, że obie są całe i zdrowe.

   

   

   

  Grammy and Golden Globe nominee Miley Cyrus revealed Sunday that her 'house no longer stands' on her $2.525M Malibu compound after being scorched by the raging California wildfires.

  The 25-year-old pop star's rainbow-hued recording studio appeared to be still standing, but she's 'completely devastated' by the Woolsey Fire, which has burned through 85K acres, killed 29 people, and destroyed homes owned by Gerard Butler, Robin Thicke, and Camille Grammer.

  'I am one of the lucky ones. My animals and LOVE OF MY LIFE made it out safely & that's all that matters right now,' the Hannah Montana alum - who boasts 158.6M social media followers - Insta-storied.
 • milionerzy
  szkoda ich, ale na kontach pewnie mają miliony, poza tym ubezpieczenie pokryje całość, bardziej żal tych, zwykłych ludzi.
  ~HRR /2018-11-14 15:54
 • oto wysoka cena za majstrowanie w klimacie
  szczególnie dt. stanu Kalifornia właśnie, gdzie od bez mała stu lat trwa formalna wojna o wodę, rolników, lobbystów, wielkich koncernów...cierpią obywatele, ale sami sankcjonują ten stan rzeczy swoimi wyborami, pieniędzmi, podatkami płaconymi aby utrzymać status quo...Ziemia płonie, bo ma gorączkę, a czynnikiem chorobotwórczym jest człowiek
  ~krakowianka /2018-11-12 17:45
 • Tubelerczyk
  Drugi sezon Westworld już dawno był emitowany. Chyba więc spłonął plan do trzeciego sezonu Westworld?!
  Cyfrowy Baron /2018-11-12 17:13
 • Butler
  Chłop ma miliony na koncie, to sobie odbuduje, co to dla niego.
  ~Franek /2018-11-12 16:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...