Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na południu kraju pojawi się śnieg

  20-11-2018 06:17 Biomet okaże się niekorzystny

  Miejscami sypnie śnieg

  PAP/EPA/Balazs Mohai

  Na południu Polski wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura wzrośnie do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie zimno, wilgotno i wietrznie.

  We wtorek na południu kraju spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze, choć przeważnie będzie pochmurno, to padać nie powinno. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Umiarkowany wiatr powieje z kierunku wschodniego, jednak w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy południa Polski - tam wyniesie ona ponad 90 procent. Będzie maleć w kierunku północnym. W całym kraju będzie zimno, wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Wiatr z kierunku wschodniego okaże się umiarkowany, ale w porywach może rozpędzić się do 45 kilometrów na godzinę. Po południu barometry pokażą 1011 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr ze wschodu okaże się umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h. Po południu ciśnienie spadnie do 1010 hPa.

  GDAŃSK

  Pochmurno, temperatura w najcieplejszym momencie osiągnie 4 st. C. Wschodni wiatr powieje umiarkowanie, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie spadnie i po południu wyniesie 1027 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno, spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura nie przekroczy 3 st. C. Wiatr z kierunku wschodniego okaże się umiarkowany, w porywach do 45 km/h. Po południu barometry pokażą 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno, popada śnieg. Na termometrach nie zobaczymy więcej niż 2 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany. W porywach rozpędzi się do 45 km/h. Ciśnienie spadnie do 991 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...