Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C 5°C 0°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Niebezpiecznie ślisko na drogach.
  Alerty w ośmiu województwach

  21-11-2018 07:05 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia IMGW
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  W środowy poranek drogi na południu Polski będą śliskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku województw.

  W Polsce miejscami prószy śnieg lub pada słaby deszcz. Temperatura jest natomiast bliska zera stopni Celsjusza. Są to idealne warunki do powstania gołoledzi.

  Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, które sprawią, że nawierzchnia zrobi się śliska.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w województwach:

  - dolnośląskim, w powiatach: bolesławieckim, polkowickim, głogowskim, górowskim, lubińskim, legnickim, Legnicy, wołowskim, średzkim, trzebnickim, milickim, Wrocławiu, oleśnickim i oławskim;

  - opolskim, na ternie powiatów: namysłowskiego, kluczborskiego i oleskiego;

  - śląskim, w powiatach: kłobuckim, częstochowskim, Częstochowie, lublinieckim, myszkowskim, zawierciańskim, tarnogórskim, będzińskim, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Jaworznie, Mysłowicach, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Chorzowie, Piekarach Śląskich, Bytomiu, Zabrzu i Rudzie Śląskiej;

  - małopolskim, na terenie powiatów: miechowskiego, olkuskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, Krakowa, proszowickiego, wielickiego, bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i Tarnowa;

  - podkarpackim,

  - lubelskim, w powiatach: tomaszowskim, zamojskim, Zamościu, biłgorajskim, janowskim, kraśnickim, opolskim;

  - mazowieckim, na terenie powiatów: przysuskiego, szydłowieckiego, radomskiego, Radomia, zwoleńskiego i lipskiego;

  - łódzkim, w powiatach: sieradzkim, wieruszowskim, zduńskowolskim, łaskim, pabianickim, łódzkim wschodnim, tomaszowskim, opoczyńskim, piotrkowskim, Piotrkowie Trybunalskim, radomszczańskim, bełchatowskim, pajęczańskim i wieluńskim.

  Synoptycy prognozują wystąpienie w tych regionach słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Alerty wygasną do godziny 9 w środę.

   

   

  Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia

  "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...