Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurna sobota. Miejscami wystąpi słaby deszcz

  24-11-2018 06:15 Biomet okaże się neutralny lub niekorzystny
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  W całym kraju odczujemy chłód i wilgoć. W niektórych regionach Polski popada deszcz, który rano może powodować gołoledź. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 6 stopni Celsjusza.

  W sobotę pojawi się dużo chmur i mgieł. Na południu i południowym wschodzie wystąpi słaby deszcz. Spadnie do dwóch litrów na metr kwadratowy opadów. Rano miejscami deszcz może zamarzać, a tym samym powodować gołoledź. W górach pojawi się słaby śnieg. Szansa na większe przejaśnienia będzie tylko w północno-zachodniej części kraju. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum, do 6 st. miejscami na południu. Wiatr powieje z kierunku południowo-wschodniego i okaże się słaby oraz umiarkowany.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W całej Polsce utrzyma się bardzo wysoka wilgotność powietrza. Wyniesie ponad 90 procent. We wszystkich regionach odczujemy chłód i wilgoć. Na północy kraju biomet okaże się neutralny, na terenach południowych - niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, pod wieczór mogą pojawić się słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 4 st. C. Powieje z południowego wschodu, słabo i umiarkowanie. Około południa ciśnienie spadnie do 1004 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z możliwymi przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Południowo-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Do południa ciśnienie osiągnie 1018 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z możliwymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. Około południa ciśnienie sięgnie 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno, pojawią się też słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 6 st. C. Wiatr powieje ze wschodu i okaże się słaby i umiarkowany. Około południa ciśnienie spadnie do 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno, spadnie słaby deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje ze wschodu. Około południa ciśnienie spadnie do 990 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...