Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 4°C 8°C 0°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Marznące opady, niewykluczony silny mróz. Prognoza zagrożeń pogodowych

  28-11-2018 16:22 IMGW może wydać żółte alerty
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  W kolejnych dniach pogoda może stanowić zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują wydanie ostrzeżeń przed silnym wiatrem, mrozem i marznącymi opadami deszczu.

  W najbliższych dniach pogoda może być niebezpieczna i - jak tłumaczy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - "powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

  W czwartek na północy może powiać silny wiatr, a na południowym wschodzie pojawić się silny mróz. W piątek i sobotę zaś IMGW prognozuje wystąpienie opadów marznących, powodujących gołoledź.

  Mogą zostać wydane ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed tymi zjawiskami.

  Silny mróz

  Między godziną 7.30 w czwartek a godziną 7.30 w piątek w województwie pomorskim i zachodniopomorskim IMGW prognozuje wydanie alertów związanych z wystąpieniem silnych porywów wiatru o średniej prędkości od 35 kilometrów na godzinę do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, wiejącego z południa.

  W woj. podkarpackim w regionach podgórskich spodziewany jest również silny mróz. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od -10 stopni Celsjusza do -13 st. C, a lokalnie w obniżeniach terenu może spaść do -15 st. C. Średnia prędkość wiatru, dodatkowo potęgującego odczucie zimna, wyniesie od 15 km/h do 25 km/h, w porywach do 45 km/h.

   

   

  Uwaga na gołoledź

  Między godziną 7.30 w piątek a godziną 7.30 w sobotę w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim spodziewane są opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź.

  W woj. pomorskim rano IMGW prognozuje dodatkowo wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, wiejącego z południa.

  Marznący deszcz nie odpuści

  Ostrzeżenia przed marznącymi opadami mogą też zostać wydane w sobotę. W woj. zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim i śląskim alerty mają obowiązywać między godziną 7.30 w sobotę a godziną 7.30 w niedzielę.

  Czym jest prognoza zagrożeń

  Prognoza zagrożeń to prognoza na okres trzech kolejnych dni zawierająca informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Victoria z rejonu Morz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...