Informacje
 • Krótka przerwa na ładniejszą pogodę. Potem powrót wiatru i deszczu

  04-12-2018 16:53 Prognoza pogody na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach TVN24

  Po kilku dniach aury ponurej i nieprzyjemnej, środa przyniesie sporo rozpogodzeń. Korzystajmy z tej poprawy pogody, bo według synoptyków długo nie potrwa. Na kolejne dni zapowiadane są opady i dość silny wiatr. Pochmurny i dżdżysty - choć stosunkowo ciepły - będzie także najbliższy weekend.

  W środę na niebie pojawi się zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko okresami duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na wschodzie Polski, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje z zachodu, przeważnie słabo i umiarkowanie. Tylko we wschodniej części kraju wiatr może przejściowo przybierać na sile.

  Powieje mocniej

  Czwartek będzie jeszcze pogodny tylko na wschodzie Polski. W pozostałych regionach znowu się zachmurzy. Może spaść deszcz ze śniegiem, do 5 litrów na metr kwadratowy, a na zachodzie - deszcz.

  Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 7 st. C na zachodzie. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ale okresami może okazać się silniejszy. Na Wybrzeżu porywy mogą osiągnąć do 60 kilometrów na godzinę.

  Opadów ciąg dalszy

  W piątek zachmurzenie będzie duże. Pojawią się opady deszczu maksymalnie do 5 l/mkw, a na północnym wschodzie - deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu, przez 7 st. C w centrum, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z zachodu i południowego zachodu. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, jednak okresami może przybrać na sile.

  W weekend ciepło, ale ponuro

  Pochmurny i deszczowy będzie początek weekendu. W sobotę spadnie od 5 do 10 l/mkw deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu i południowego zachodu. Okresami wiatr okaże się silniejszy, a na zachodzie w porywach będzie rozpędzał się do 60 km/h.

  W niedzielę niebo zasnuje się chmurami w prawie całym kraju. Jedynie na wschodzie mogą pojawić się większe przejaśnienia. Można spodziewać się deszczu, maksymalnie spadnie go do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z kierunku południowego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...