Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: słońce będzie przebijać się zza chmur

  05-12-2018 06:20 Wyż znad Sudetów poprawi aurę
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  W ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie sześć stopni Celsjusza. Zza chmur w wielu miejscach wyjrzy słońce.

  Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Sudetów. Towarzyszyć nam będzie małe i umiarkowane zachmurzenie, jedynie okresami może się zwiększyć. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 4 stopnie w centrum kraju, do 6 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu. Jedynie okresami, zwłaszcza na wschodzie, wiatr może być silniejszy.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza wystąpi na północy Polski, tam przekroczy ona 70 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a biomet wszędzie okaże się korzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu, ale wiatr okresami może powiać silniej. Do południa ciśnienie wzrośnie i osiągnie 1012 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Ociepli się do maksymalnie 5 st. C. Wiatr powieje z zachodu, słaby i umiarkowany, okresami może przybrać na sile. Około południa ciśnienie wzrośnie do 1024 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunku zachodniego. Do południa ciśnienie osiągnie 1016 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Wiatr z kierunku zachodniego okaże się słaby i umiarkowany. Do południa ciśnienie zwiększy się do 1012 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura w najcieplejszej chwili sięgnie 3 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu. Około południa na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...