Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 13°C 7°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Akcja ratunkowa na wzburzonym oceanie. Załamanie pogody w Kalifornii

  07-12-2018 10:40 W okolicach miasta Oceanside
  Andrzej Król-Łęgowski o interwencjach w Zakopanem TVN24

  U wybrzeży miasta Oceanside, na południe od Los Angeles, doszło do załamania pogody. W czwartek amerykańska Straż Przybrzeżna musiała interweniować na wzburzonym morzu, żeby ocalić trzyosobową załogę łodzi żaglowej.

  Straż Przybrzeżna otrzymała w środę wieczorem czasu lokalnego wezwanie do pomocy załodze 35-metrowej łodzi żaglowej, która znajdowała się około 48 kilometrów od wybrzeża miasta Oceanside. Powodem wezwania były trudne warunki panujące na morzu, spowodowane silną burzą.

  - Łódź nie miała żadnych mechanicznych usterek - powiedział Taylor Bacon, jeden ze ratowników. Wysokie fale i silny wiatr sprawiły jednak, że łodzią nie dało się nawigować.

  Uraz głowy i odwodnienie

  Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, dwie - osiemdziesięciolatek i dwudziestolatek - doświadczyły choroby morskiej. Starszy mężczyzna doznał również urazu głowy, a młodszy wykazywał objawy odwodnienia. W czwartek około godziny ósmej rano do żeglarzy dopłynęła łódź ratunkowa, jednak misja nie powiodła się z powodu wysokich fal.

  Druga próba ratunku

  Straż Przybrzeżna wysłała więc śmigłowiec i strażnicy przeprowadzili zakończoną powodzeniem akcję ratunkową. Dwóch mężczyzn przetransportowano do Naval Medical Center w San Diego. Po dokładnych badaniach uznano, że ich stan jest stabilny.

  Trzecia osoba załogi - 54-letni mężczyzna - pozostał na pokładzie. Łódź ma zostać odholowana do portu Avalon na wyspie Santa Catalina, gdy tylko warunki pogodowe będą bardziej sprzyjające.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...