Informacje
 • Uwaga na silny wiatr na południu Polski. Wydano ostrzeżenia

  08-12-2018 16:13 Ostrzeżenia IMGW
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje - w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę na południu Polski będzie niebezpiecznie wietrznie.

  Na terenie województwa śląskiego ostrzeżenia obowiązują w powiatach od pszczyńskiego po żywiecki. Tam od soboty od godziny 23 do niedzieli do godziny 18 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h. W porywach miejscami może powiać z prędkością od 70 km/h do 80 km/h.

  Identycznej sytuacji spodziewamy się w woj. małopolskim, gdzie zagrożone są powiaty leżące na południe linii Oświęcim-Gorlice.

  Na terenie woj. podkarpackiego wietrznie ma być przede wszystkim na obszarach leżących na południe od Rzeszowa. Tam wiatr osiągający takie same prędkości jak na Śląsku i w Małopolsce sprawi, że niebezpiecznie będzie od godz. 1 do godz. 21 w niedzielę.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia

  Definicja IMGW podaje, że gdy obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...