Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 10°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń

Informacje

 • Grudniowy przedsmak zimy.
  Śnieg w większości kraju i lekki mróz

  11-12-2018 17:09

  Prognoza pogody na pięć dni

  Prognoza pogody w kolejnych dniach TVN24

  W najbliższych dniach możemy spodziewać się zimowej aury. W wielu regionach temperatura nie będzie wzrastać powyżej zera stopni, popada też śnieg. Pod koniec tygodnia może nam dokuczyć porywisty wiatr.

  W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Skandynawii. Z północnego wschodu napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Miejscami popada śnieg

  W środę zachmurzenie będzie duże, pojawią się większe przejaśnienia. Miejscami wystąpią słabe opady śniegu do 1-2 centymetrów. Na Pomorzu popada deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od zera stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

  Sypnie w większości kraju

  W czwartek na zachodzie niebo będzie pochmurne, ale możemy liczyć na przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju okresami popada śnieg. Spadnie go do 1-2 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie i południu, przez zero stopni w centrum, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Maksymalnie jeden stopień

  W piątek zachmurzenie będzie duże, jednak wystąpią przejaśnienia. Na południu popada słaby śnieg, do 1 centymetra. Termometry wskażą maksymalnie od -2 st. C na Podlasiu, przez zero stopni w centrum, do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Miejscami nie więcej niż -2 stopnie

  W sobotę zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. W regionach wschodnich wystąpią słabe opady śniegu do 1 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na wschodzie, przez -1 st. C w centrum kraju do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

  Pochmurno z przejaśnieniami

  Niedziela okaże się pochmurna, jednak pojawią się większe przejaśnienia. Na Pomorzu Zachodnim i Podkarpaciu wystąpią słabe opady śniegu. Spadnie go do 1-2 cm. Temperatura wyniesie maksymalnie od -3 st. C na Podlasiu, przez -2 st. C w centrum Polski do zera stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje na ogół słabo i umiarkowanie, z południowego wschodu. Na zachodzie okresami może być dość silny. Porywy mogą osiągać prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Niemal do końca lutego w prognozach nie widać mroźnej zimy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby z zachodu na wschód będzie się przemieszczała przez Pol...