Informacje
 • "Zimy ciąg dalszy". Wasze śnieżne relacje

  12-12-2018 10:51 Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24
  W środę spadł śnieg Kontakt 24

  Mieszkańcy wielu regionów Polski cieszą się śniegiem. Na środę synoptycy prognozują kolejne opady. Na Kontakt 24 wysyłacie swoje śnieżne relacje.

  ZDJĘCIA I FILMY CIEKAWYCH ZJAWISK ATMOSFERYCZNYCH WYSYŁAJCIE NA KONTAKT 24

  Środowy poranek przywitał mieszkańców południowej Polski śniegiem. Nie było go dużo, ale w połączeniu z wtorkowymi opadami stworzył bajkowy krajobraz.

  "Zimy ciąg dalszy. Poranny spacer z pieskiem i tyle piękności dookoła. Malowniczy krajobraz wygląda, jak wycięty z obrazka. W takich warunkach czuje się już klimat świąt" - napisała Reporterka 24 Patrycja.

  Śnieg się nie rozpuści

  Jak poinformował Artur Chrzanowski, synoptyk tvnmeteo.pl, w środę po południu także mogą wystąpić opady śniegu. Spodziewać się ich mogą mieszkańcy Polski południowej, od Katowic po Rzeszów. Opady nie będą intensywne, ale temperatura bliska zeru stopni Celsjusza sprawi, że śnieg nie będzie się rozpuszczał i zostanie z nami dłużej. Ponadto może wystąpić zagrożenie lodowicą - zamarznięte kałuże przysypie śnieg, a to sprawi, że może być niebezpiecznie.

  Obowiązuje prognoza zagrożeń wydana przez IMGW.

  Gdzieniegdzie mogą wystąpić mgły, ograniczające widzialność od 1 do 1,5 kilometra. Należy ich się spodziewać w ośrodkach miejskich oraz przy zbiornikach wodnych.

  Utrudnienia na drogach

  Jak podała w komunikacie z godziny 7 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na drogach pracuje 70 pojazdów do zimowego utrzymania. Utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują na terenie województwa dolnośląskiego. Ze śniegiem bądź śniegiem z deszczem zmagają się kierowcy z województwa dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego. Utrudnienia w postaci opadów mżawki lub deszczu występują na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i śląskiego.

  Na Kontakt 24 wysyłacie nam swoje śnieżne relacje:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...