Informacje
 • Najnowsza prognoza pogody na Boże Narodzenie. I deszcz, i zamiecie śnieżne

  17-12-2018 10:39 Prognoza pogody na święta
  Prognozowana temperatura w okresie świątecznym (Ventusky.com) Ventusky.com

  W okresie świątecznym aura będzie zmieniać się jak w kalejdoskopie. Wigilia upłynie pod znakiem odwilży oraz deszczu w całym kraju. Z kolei 26 grudnia w wielu regionach spodziewamy się zamieci śnieżnych. Zobacz najnowszą prognozę tvnmeteo.pl na nadchodzące święta.

  W kolejnych dniach czeka nas zimowa aura. Miejscami termometry pokażą nawet -4 stopnie, tak będzie między innymi na zachodzie. Od weekendu czeka nas zmiana w pogodzie, która będzie miała znaczący wpływ na warunki atmosferyczne podczas nadchodzących świąt.

  Według najnowszych informacji synoptyków, w Wigilię czeka nas odwilż oraz miejscami intensywne opady deszczu. W całym kraju termometry pokażą temperaturę powyżej zera. Dopiero w drugi dzień świąt będziemy mogli liczyć na śnieg, ale dodatkowe utrudnienia sprawi nam porywisty wiatr, powodujący zamiecie śnieżne.

  Prognoza pogody na Wigilię

  W Wigilię do Polski wkroczy front i zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. W całym kraju spodziewane są opady deszczu, najsilniej popada na północy. Miejscami spadnie od 5 do nawet 20 litrów wody na metr kwadratowy. Jedynie na Podlasiu może popadać deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą od 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, przez 9 st. C na Pomorzu Zachodnim, po 2 st. C w Suwałkach. Umiarkowany wiatr będzie wiał z zachodu, a jego prędkość wyniesie od 50 do 80 kilometrów na godzinę.

  Prognoza pogody na pierwszy dzień świąt

  Pierwszy dzień świąt upłynie pod znakiem deszczu i deszczu ze śniegiem w prawie całym kraju. Od opadów wolny będzie tego dnia Dolny Śląsk. Temperatura wyniesie od 8 st. C na Dolnym Śląsku, przez 5-6 st. w centrum i na Pomorzu Zachodnim, po 3 st. C w Suwałkach na Podlasiu. Opady deszczu wyniosą od 1 do 5 l/mkw. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, rozpędzi się do 50-70 km/h.

  Prognoza pogody na drugi dzień świąt

  26 grudnia w całym kraju się ochłodzi, do Polski zacznie płynąć powietrze polarno-morskie. W całym kraju może spaść śnieg, miejscami przybędzie go nawet 5 centymetrów. Termometry pokażą od 4 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 2 st. C w regionach centralnych, po 0 st. C na Podlasiu. Wiatr będzie wiał z północnego zachodu, rozpędzi się do 50-70 km/h. Będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

 • Breja
  Nawet, jak w drugi dzień świąt spadnie śnieg,to tylko pogorszy sytuacje,bo przy tych temperaturach zrobi nam się breja i będziemy brnąć jak kaczki w kałużach wody.
  ~Lech /2018-12-17 17:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...