Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno i deszczowo. Miejscami powieje silny wiatr

  22-12-2018 06:34 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  Synoptycy prognozują duże zachmurzenie, w niektórych regionach popada mokry śnieg z deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie dziewięć stopni Celsjusza.

  Na sobotę prognozowane jest duże zachmurzenie. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju popada mokry śnieg z deszczem. Na pozostałym obszarze spadnie do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Uwaga - będzie ślisko. Termometry pokażą maksymalnie od 1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu i południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach nawet do 100-130 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność względną powietrza odnotujemy na północnych i południowych krańcach Polski. Przekroczy tam 90 procent. W pasie centralnym będzie niewiele niższa - około 80 procent. W całym kraju poczujemy chłód i wilgoć. Pogoda wpłynie na nasze samopoczucie negatywnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże. Okresami pojawi się deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C. Powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i dość silnie - w porywach wiatr rozpędzi się do 60 km/h. Około południa na barometrach zobaczymy 987 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże. Okresami pojawi się deszcz lub deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 70 km/h. Około południa ciśnienie wzrośnie do 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże. Okresami pojawi się deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie z kierunku zachodniego. W porywach będzie rozpędzał się do 60 km/h. Ciśnienie około południa sięgnie 994 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże. Okresami pojawi się deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 9 st. C. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie - w porywach z prędkością do 70 km/h. Około południa barometry pokażą 992 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże. Okresami pojawi się deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 70 km/h, powieje z kierunku południowo-zachodniego. Około południa ciśnienie będzie oscylować w okolicy 980 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...