Informacje
 • Wietrzne i pochmurne zakończenie grudnia. Początek roku nie będzie lepszy

  28-12-2018 16:47 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach TVN24

  Koniec roku w większości kraju zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Synoptycy prognozują również opady deszczu ze śniegiem, a miejscami samego śniegu.

  W sobotę będzie pochmurno i deszczowo. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela zasnuta chmurami

  W niedzielę niebo spowiją chmury. Przewiduje się opady deszczu, a miejscami także deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje ze zmiennych kierunków. Na zachodzie okresami rozpędzi się w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

   

  Pogoda na sylwestra

  W sylwestra na południowym wschodzie kraju słabo popada śnieg. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Podlasiu do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z północy.

  Słońce zajdzie między godziną 15 a 16. Sylwestrowa noc nie będzie absolutnie ciemna, gdyż Księżyc znajdujący się w III kwadrze będzie przeświecał między chmurami. Po północy nieco deszczu pojawi się na Pomorzu. Nad ranem temperatura będzie oscylować między -5 st. C na Suwalszczyźnie, -2 st. C w centrum kraju a 1 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Postępujące na zachód opady deszczu, spadając na wychłodzony grunt, mogą miejscami zamarzać i tworzyć lodowicę. Na drogach będzie więc bardzo ślisko. Synoptycy prognozują także silny i porywisty wiatr, który miejscami może rozpędzić się w porywach do 80 km/h.

   

  Na drogach lodowica

  Nowy Rok okaże się pochmurny z opadami deszczu. Rano będzie bardzo ślisko - na drogach może pojawić się lodowica. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, okresami rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Na Wybrzeżu porywy mogą dochodzić do 100 km/h.

  W środę na wschodzie będzie pogodnie. Poza tym synoptycy prognozują duże zachmurzenie z opadami deszczu. Okresami możliwe są opady śniegu. Temperatura maksymalnie wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr, na wschodzie okaże się silniejszy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...