Informacje

 • Minuta strachu. Silne trzęsienie ziemi na Filipinach

  29-12-2018 07:25

  Miało magnitudę 6.9

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.9 nawiedziło w sobotę wyspę Mindanao, położoną w południowej części Filipin - poinformowała amerykańska Służba Geologiczna.

  Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 193 kilometrów na wschód od filipińskiego miasta General Santos, a hipocentrum na głębokości 60 kilometrów. Na razie nie ma informacji o ofiarach i zniszczeniach. Początkowo amerykańska Służba Geologiczna (United States Geological Survey - USGS) szacowała magnitudę trzęsienia na 7,2, ale obniżyła ją do 6,9.

  Fale tsunami

  Amerykańskie Pacyficzne Centrum Ostrzeżeń przed Tsunami (Pacific Tsunami Warning Center - PTWC) wydało alerty przed "możliwymi niebezpiecznymi falami tsunami", które mogą wystąpić wzdłuż południowych wybrzeży Filipin i północnych Indonezji w odległości 300 kilometrów od epicentrum trzęsienia.

  Mieszkańcy południowych Filipin stwierdzili, że trzęsienie ziemi trwało około minuty, a niektórzy ludzie w panice wybiegli z domów.

  - Ostrzegliśmy mieszkańców przed możliwym tsunami - powiedział Clinton Polancos, urzędnik południowego dystryktu Governor Generoso. Po około dwóch godzinach od trzęsienie ziemi PTWC poinformowało, że nie ma już zagrożenia tsunami.

  Filipiny i Indonezja leżą w tak zwanym pierścieniu ognia, czyli w otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...