Informacje
 • Mróz skuł brzeg morza, śnieżyce wstrzymały ruch

  31-12-2018 10:45 Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne
  Zima zaatakowała Chiny ENEX

  Śnieżyce nawiedziły niektóre chińskie prowincje. Służby meteorologiczne podtrzymują ostrzeżenie przed zjawiskiem. Na niektórych odcinkach autostrad utknęły samochody.

  Chińskie Narodowe Centrum Meteorologiczne (NMC) podtrzymuje alert pierwszego stopnia w czterostopniowej rosnącej skali przed intensywnymi opadami śniegu oraz niską temperaturą.

  NMC przekazało, że śnieżyce mogą dotknąć części południowo-wschodnich prowincji Chin: Kuejczou, Hunan oraz Jiangxi. Prognozuje się, że może dopadać 15 centymetrów śniegu.

  Samochody utknęły na autostradach

  W mieście Dalian w prowincji Liaoning zamarzł brzeg morza. Temperatura spadła do -1 stopnia Celsjusza. Lód nie utworzył się daleko od morza, ponieważ temperatura zamarzania słonej wody morskiej jest niższa.

  W południowo-zachodnich prowincjach Syczuan i Kuejczou wiele samochodów utknęło na autostradach z powodu obfitych opadów śniegu oraz oblodzeń na drogach.

  Niektórych atak zimy cieszy

  Tymczasem w mieście Chongqing oraz w regionie autonomicznym Kuangsi mieszkańcy i turyści cieszą się białego krajobrazu. Śnieg spadł też w Szanghaju. Mieszkańcy miasta odebrali tę pogodę jako miłe pożegnanie 2018 roku.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...