Informacje
 • Prognoza pogody na sylwestra: pochmurno, deszczowo i wietrznie

  31-12-2018 06:28 Biomet okaże się zróżnicowany
  Omenaa Mensah o pogodzie w czwartek TVN24

  W ostatni dzień roku synoptycy prognozują dużo chmur na niebie z możliwymi opadami deszczu, śniegu lub mżawki. Powieje silniejszy wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

  Poniedziałek na wschodnich krańcach oraz na południowym wschodzie okaże się bardzo pochmurny. Okresami pojawią się tam opady mokrego śniegu, maksymalnie do 3 centymetrów. W Karpatach popada sam śnieg, a opady nie będą większe niż 10 cm. W pozostałych miejscach kraju wystąpią większe przejaśnienia. Jedynie na krańcach zachodnich zachmurzenie będzie się zwiększać, może tam też słabo popadać deszcz lub mżawka - do 3 litrów na metr kwadratowy. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Okresami może przybierać na sile, a górach rozpędzi się do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy południowego wschodu Polski, wyniesie ona ponad 90 procent. W całym kraju będzie chłodno, wilgotno i wietrznie. Biomet okaże się niekorzystny na zachodzie i południowym wschodzie. W pozostałej części będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Wiatr z kierunku północno-zachodniego okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h. Do południa ciśnienie wzrośnie do 1012 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna sięgnie 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego zachodu. W porywach rozpędzi się do 50 km/h. Około południa barometry pokażą 1026 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Z północnego zachodu powieje silny i umiarkowany wiatr, który okresami może przybierać na sile i rozpędzać się w porywach do 50 km/h. Około południa ciśnienie wzrośnie do 1016 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50 km/h, powieje z kierunku północno-zachodniego. Do południa ciśnienie wzrośnie do 1012 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże. Okresami pojawią się opady śniegu, które po południu będą stopniowo zanikać. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Wiatr powieje z północnego zachodu, umiarkowanie i dość silnie, a w porywach osiągnie do 50 km/h. Około południa ciśnienie wrośnie do 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...