Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 4°C 6°C 3°C Pochmurno
zwiń

Informacje

 • "W tym wszystkim jest coś magicznego".
  Times Square w deszczu przywitało Nowy Rok

  01-01-2019 10:32

  Zakazano wnoszenia parasolek

  Fajerwerki w Sydney TVN24

  Deszcz, chłód i wiatr nie przeszkodziły milionom ludzi z różnych stron świata, by powitać Nowy Rok na nowojorskim Times Square. Mimo że na imprezę, nie wolno było wnieść parasolek.

  Tłum na Times Square bawił się przy akompaniamencie muzyki, wielobarwnym konfetti oraz występach artystycznych. Szampańskiej zabawy nie zepsuł nawet ulewny deszcz.

  - W tym wszystkim jest coś magicznego. Nie dbasz o to, że pada deszcz, nie dbasz o pogodę - powiedziała rozbawiona Joy.

  Uczestnikom nowojorskiego sylwestra rozdawano między innymi fioletowe i żółte kapelusze, fioletowe i żółte balony ze złotymi wstążkami, czerwone szale, a także niebieskie rękawiczki. Niektórzy, żeby zająć dobre miejsce, przybyli na plac kilkanaście godzin przed północą.

  Organizatorzy z Times Square Alliance (TSA) oraz Countdown Entertainment, którzy traktują imprezę nie tyle jako noworoczną celebrację, co globalne wydarzenie, zaprosili w tym roku jako specjalnych gości grupę amerykańskich i zagranicznych przedstawicieli mediów.

  Pogoda pokrzyżowała plany policji

  Zgromadzony tłum chroniło siedem tysięcy policjantów rozlokowanych na Times Square oraz w okalających go hotelach. Zaangażowano oddziały antyterrorystyczne, snajperów i psy szkolone do wykrywania ładunków wybuchowych. Otoczenie monitorowało 1200 kamer. Uczestnikom zakazano wnoszenia alkoholu, plecaków, dużych toreb, a nawet parasoli.

  Nowojorska policja zamierzała w tym roku po raz pierwszy wzmocnić środki bezpieczeństwa podczas sylwestrowej celebracji na Times Square dzięki użyciu dronów. Niesprzyjające warunki atmosferyczne jednak uniemożliwiły jej to.

  Organizatorzy szacują, że deszczowe powitanie Nowego Roku w Nowym Jorku oglądały w telewizji setki milionów ludzi na całym świecie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...