Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 13°C 5°C Mgła
zwiń
Informacje
 • W Japonii zatrzęsła się ziemia.
  "Nie wiedziałem, co się stało"

  04-01-2019 12:44 Ponad 30 osób ewakuowanych

  W prefekturze Kumamoto w południowo-zachodniej Japonii wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,1. Moment wstrząsów zarejestrowały kamery miejskie.

  Około godziny 18 w czwartek czasu lokalnego, w mieście Nagomi w prefekturze Kumamoto wystąpiło trzęsienie ziemi. W japońskiej siedmiostopniowej skali sejsmicznej miało ono szósty stopień. W skali Richtera osiągnęło magnitudę 5,1. Jak podały japońskie służby meteorologiczne, hipocentrum (czyli hipotetyczny punkt, z którego rozchodzą się fale sejsmiczne) znajdowało się na głębokości 10 kilometrów.

  Bez ofiar

  Lokalne służby podały, że po trzęsieniu osiemdziesięcioletnia kobieta trafiła do szpitala w mieście Mashiki. Skarżyła się na ból w szyi.

  Łącznie 33 osoby z 20 gospodarstw domowych musiały się ewakuować do ośrodków społecznych w miastach Nagomi i Kumamoto.

  Według rzecznika japońskiego rządu Yoshihide Suga, nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych i poważnie rannych. Nie wydano również ostrzeżeń przed tsunami.

  Utrudnienia komunikacyjne

  Wstrząsy sejsmiczne spowodowały utrudnienia w komunikacji zbiorowej. Wszystkie pociągi kursujące między miastami Kumamoto a Hakata zostały zatrzymane. Spółka przewozowa Kyushu Railway Company podała, że dwa pociągi Shinkansen musiały się awaryjnie zatrzymywać między stacjami w prefekturze Kumamoto.

  - Poczułem jednocześnie trzęsienie ziemi i hamowanie awaryjne, więc nie wiedziałem, co się stało - opowiadał pasażer jednego z pociągów.

  Czołowa firma energetyczna Kyushu Electric Power Company przekazała, że nie wystąpiły przerwy w dostawach prądu. Nie zarejestrowano również nieprawidłowości w elektrowniach atomowych znajdujących się w prefekturach Genkai, Sendai, i Ikata.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...