Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 14°C 4°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Lawiny i powodzie błyskawiczne. Auta utknęły w błocie

  06-01-2019 16:29 Ulewne deszcze w Południowej Kalifornii

  Ulewny deszcz, który nawiedził południową Kalifornię, wywołał lawiny błotne i powodzie błyskawiczne. Amerykańska Służba Pogodowa ostrzega, że mogą pojawić się kolejne podtopienia.

  Lawina błotna zeszła około godziny 18 czasu lokalnego na Las Posas Road, położoną ponad 30 kilometrów na północny zachód od Malibu. Wiele samochodów utknęło w błotnistej pułapce. Kierowcy relacjonowali, że stało się to bardzo szybko - masa skał, gałęzi i błota zwaliła się na autostradę i wstrzymała ruch. Na szczęście nikt nie został ranny.

  Innym obszarem dotkniętym przez lawiny błotne był Kanion Encinal. W sobotę z powodu lawin błotnych zamknięto również część autostrady Pacific Coast Highway w Malibu i drogi w hrabstwie Ventura. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będą nieczynne.

  "Zatrzymałem się przed stertą błota"

  Powodzie błyskawiczne wystąpiły w hrabstwach Los Angeles, Ventura, w tym w miastach Ventura, Oxnard, Camarillo, Santa Monica, Beverly Hills, Hollywood, Long Beach, Thousand Oaks, Simi Valley, Moorpark, Newbury Park, Woodland Hills, Northridge, Burbank i Universal City.

  Paul Dalton, mieszkaniec miasta Camarillo w hrabstwie Ventura, powiedział, że w drodze do domu utknął pomiędzy błotnistymi osuwiskami.

  - Wracałem do domu, kiedy zatrzymałem się przed stertą błotem. Próbowałem zawrócić i pojechać ulicą Kanan, ale zatrzymałem się i utknąłem pomiędzy osuwiskami - relacjonował.

  To nie koniec deszczu

  Amerykańska Służba Pogodowa (National Weather Service) wydała ostrzeżenia przed powodziami błyskawicznymi we wszystkich obszarach dotkniętych przez pożar Woolsey Fire w hrabstwach Ventura i Los Angeles. Mieszkańcy i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Synoptycy prognozują, że w ciągu godziny może spaść tam deszcz o sumie 6-20 litrów na metr kwadratowy.

   Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...