Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: drastyczny spadek ciśnienia. Mróz, zawieje śnieżne, deszcz

  08-01-2019 06:10 Biomet okaże się niekorzystny
  Omenaa Mensah o pogodzie w czwartek TVN24

  Dzień upłynie nam pod znakiem zjawisk atmosferycznych, które nie będą ani przyjemne, ani bezpieczne.

  Wtorek okaże się pochmurny. Na wschodzie i południu kraju wystąpią opady śniegu, maksymalnie do 5-10 cm. Na obszarach podgórskich i górskich śniegu spadnie więcej - do 20 cm. W pozostałych regionach spadnie do 5-10 litrów na metr kwadratowy deszczu ze śniegiem, na zachodzie przechodzącym w deszcz. Będzie ślisko i niebezpiecznie. Temperatura maksymalna sięgnie od -5 st. C na Podkarpaciu, przez 2 st. C w centrum, do 6 st. C na krańcach zachodnich. Wiatr powieje z południa i południowego zachodu, okażę się umiarkowany i dość silny, a w porywach będzie osiągał do 60-80 km/h. W górach może rozpędzać się do ponad 100 km/h. Pojawią się zawieje śnieżne.

  Warunki biometeorologiczne

  W całej Polsce wilgotność powietrza przekroczy 90 procent. Mieszkańcy wschodu i południowego wschodu kraju odczują zimno. Na pozostałym obszarze dominować będzie chłód, wiatr i wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, głownie za sprawą ciśnienia spadającego o nawet 27 hektopaskali.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże. Poprószy śnieg, przejściowo intensywnie. Opady nie będą większe niż do 5-10 centymetrów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Z kierunku południowego powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50-60 km/h, który może spowodować zawieje śnieżne. Około południa ciśnienie spadnie do 990 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże z opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr okażę się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h, a powieje z południowego zachodu. Porywy spowodują zamiecie śnieżne. Około południa ciśnienie spadnie do 992 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Wiatr powieje z kierunku południowo-zachodniego i okaże się umiarkowany oraz dość silny - w porywach osiągnie do 60-80 km/h. Pojawią się zawieje śnieżne. Około południa barometry pokażą 984 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. W porywach osiągnie do 60-80 km/h. Do południu ciśnienie spadnie do 985 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże. Poprószy śnieg, przejściowo intensywnie. Opady nie powinny być większe niż do 5-10 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Powieje z południa, a wiatr okaże się umiarkowany i dość silny - w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. Pojawią się zawieje śnieżne. Około południa ciśnienie sięgnie 980 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...