Informacje
 • Najbliższe dni pod znakiem deszczu i śniegu. Miejscami porywisty wiatr

  10-01-2019 17:15 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach TVN24

  Zima nie odpuszcza. W najbliższych dniach możemy spodziewać się głównie pochmurnej aury. Synoptycy prognozują opady śniegu i deszczu oraz silniejszy wiatr.

  Pogodą w Polsce rządzi aktualnie niż Donald, którego centrum znajduje się nad Skandynawią. Odchodzi od niego ciepły front atmosferyczny, który już w piątek przyniesie na zachodzie kraju opady.

  Piątek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Mieszkańcy południowej Polski mogą spodziewać się zanikających, przelotnych opadów śniegu. Poza tym synoptycy prognozują krótkotrwałe, ale dość intensywne opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Nawierzchnie będą śliskie. Temperatura maksymalna wyniesie od -11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W północnej części kraju wiatr będzie dość silny. Powieje w porywach do 40-60 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu ponad 70 km/h.

  Maksymalnie 5 stopni

  W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na zachodzie prognozuje się opady śniegu przechodzące w deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami okaże się silniejszy.

  Popada śnieg i deszcz

  W niedzielę na wschodzie kraju popada śnieg. Poza tym możliwe są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z zachodu.

  Miejscami nadal wietrznie

  Poniedziałek będzie pochmurny z opadami śniegu. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 40-70 km/h.

  Miejscami powieje silny wiatr

  We wtorek na północy kraju synoptycy prognozują opady śniegu. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 40-70 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...