Informacje
 • błazny
  Piszesz sss ''pieprzenie'' /z błędem/ , że jest ocieplenie globalne bo śnieg pada. A co ma padać w zimie przy minus 4 stopniach? Piszesz że dawniej zimy były ciepłe. Ile masz lat chłopcze. Dawniej w zimę było minus 15 -25 stopni. Luty bywał najgorszy i trzymał czasem po minus 20-25 stopni przez miesiąc. Samochodami jeździliśmy po zamarżnietych jeziorach. Teraz część cieniasów którym nie chce się przejrzeć historii zim w Polsce jak ma minus 4 i śnieg to mówi, że jest armagedon. Generalnie sss globalnie to nie znaczy u Ciebie w Papkowicach, ale na całym globie. Jeżeli w Arktyce jest obecnie cieplej o 10 stopni to znaczy, że na równoważnym obszarowo terenie musi być 9 stopni chłodniej, aby średnia temperatura globu była 1 stopień wyższa. Piszę bardzo " z grubsza" nie tłumacząc zmian w prądach powietrznych w górnych warstwach atmosfery, prądach oceanicznych i wielu innych czynnikach które się zmienią pod wpływem zmian temperatur w różnych częściach globu, bo niektórym mogą się wyprostować zwoje. A do Ciebie Lech mam pytanie, czy oprócz kółka różańcowego skończyłeś jeszcze jakąś szkołę? Ja może żle, ale pamiętam, że Jezus i Bóg Ojciec kazali kochać nawet wrogów swoich, a Ty przedstawiasz Ich jako krwiożercze bestie, które jak kiedyś ss przyjdą i będą mordowały: matki, dzieci, dobrych ludzi pomagających innym, lekarzy, dobrych robotników, nauczycieli, naukowców itd. Nie wiem o jakim Bogu Ty mówisz, ten o którym słyszałem umiłował ludzi. Pierwsza zasada, jak pijesz to nie ćpaj, zgłoś się do oddziału AA i psychiatry.
  ~laufer /2019-01-15 22:52
 • piepszeniee
  mroźna zima winne globalne ocieplenie, gorące lato winne globalne ocieplenie! klimatolodzy w końcu zdecydujcie się albo mamy globalne ocieplenie albo oziębienie.. dawniej zima była ciepła a w tym roku śniegu po pas i mróz!
  ~sss /2019-01-12 11:56
 • Paruzja
  Kłóćcie się wszyscy i obrażajcie się nawzajem,tak jak przystało na pogan. Wkrótce nadejdzie o wiele mądrzejszy i was roździeli. Każdy powinien,nie troszeczkę,lecz dokładnie poczytać choćby fragmenty zawarte w biblii i douczyć się. Opisane w niej jest to wszystko,o czym mówicie,piszecie,dyskutujecie na temat przyszłośći planety Ziemi w związku z szybkimi zmianami klimatu.Są tam zawarte słowa na koniec czasu,przed powtórnym przyjściem Jezusa na Ziemię: głody,mory,huk morza - mogą to być b.silne sztormy i fale tsunami, ogień - może to być nasilenie wybuchów wulkanów lub wojna,która często jest poruszana w biblii,trzęsienia ziemi jedne po drugim,zamknięte niebo- tzn. brak opadów i suszę, ucisk- na pewno związany z tymi wszystkimi wydarzeniami.Jeszcze jeden fragment ze słów Chrystusa z ewangelii Św. Mateusza: '' Jeśli uwielbiacie ocean,odwiedźcie go niebawem i dobrze sobie zapamiętajcie,bo dogorywa.A kiedy wyda ostatnie tchnienie,zmieni się bezpowrotnie'' Wśród polityków i naukowców są również chrześcijanie,lecz mało rozumieją z tego,co mówią i niestety nie łączą agonii świata ze zbliżającym się powrotem Chrystusa.Jeszcze nie tak dawno głowili się,kiedy to nastąpi a teraz milczą.Musimy sobie uświadomić,że Ziemia jest własnością Boga a nie ludzi i prędzej czy później zainterweniuje,aby oczyścić ją z trucicieli i wszelkiego zła.
  ~Lech /2019-01-11 01:50
 • A coś źle powiedział?
  Nie wiemy nadal co wpływa na zmiany klimatu i w jakim stopniu mamy na to wpływ.
  ~Nick /2019-01-10 19:17
 • wstyd!
  Do szkoły albo nie zabierać głosu w sprawach o których się nie ma pojęcia! Zawsze można się poradzić prezesa!
  Rdeq /2019-01-10 18:50
 • pan prezydent
  Lech Wałęsa kiedyś powiedział: "głupka mamy za prezydenta". I pan duda robi wszystko, żeby to potwierdzić
  wist /2019-01-10 18:48
 • alek
  czym mierzono temperature 100 tys lat temu i gdzie znaleźc wykresy wg jakiego uczonego? :)
  ~wlodek /2019-01-10 18:46
 • Budyń czekoladowy
  Wystarczy porównać zimy 40 lat temu i zimy obecne. Ja różnice widzę i to znaczne.
  Pieróg Leniwy /2019-01-10 17:16
 • ocieplenie
  Są eksperci ( w programach Discovery czy National Geographic), którzy mówią iż człowiek odpowiada może w 5% za globalne ocieplenie, przecież dawniej tj. tysiące czy setki lat temu też były takie cykle na ziemi raz cieplej raz zimniej a nie było w ogóle przemysłu. A Ala Gore nazwali największym wyłudzaczem środków na niby walkę z globalnym ociepleniem.
  ~chris /2019-01-10 16:01
 • Pan profesor niedouczony
  Panu profesorowi brakuje wiedzy z zakresu paleohistorii klimatu. Czy slyszal o takim zjawisku jak interglacjal? Gdyby slyszal, to by wiedzial, ze w takim interglacjale zyjemy i tylko dlatego mammy cieplo, Gdyby zobaczyl wykresy temperatur ostatniego milioma lat zobaczylby, ze te interglacjaly trwaja ok. 12 tysiecy lat i nasz interglacjal (Holocen) ma juz prawie 12 tysiecy lat wiec powoli sie zwija. Obecne zmiany klimatu moga (nie musza) byc zwiazane z przejsciem do epoki lodowcowej. Jakkolwiek nie brzmialoby to absurdalnie jest taki mechanizm, ktory prz koncu kazdego interglacjalu powodowalo, ze ocieplanie sie oceanow na polnocy generowalo radykalne oziebianie sie ladow. Zobaczcie www.iceagegradient.com
  ~Alek /2019-01-10 15:31
 • ziemia?
  Klima to jedna wielka sciema,jak choroby nowotworowe ile dzis ludzi chorych a ile chemi w zywnosci podsawa czlowieka,powstaje pytanie czy juz wszyscy poszaleli na tle zyskow nawet produkty bio to sciema.
  ~chory /2019-01-10 15:14
 • szkoła
  a wiec do szkoły
  zdzichkom1 /2019-01-10 14:18
 • Pan profesor powinien sie upewnić
  czy aby nie jest ofiarą propagandy klimatycznej.
  ~inny_profesor /2019-01-10 14:07
 • Na ile człowiek wpływa na globalne ocieplenie
  Nie chcę wchodzić w dyskusje polityczne, ale profesor popełnia błąd logiczny. Ci ludzie chyba rzeczywiście lepiej mówią, niż słuchają. PAD wyraźnie powiedział, że wątpliwości są odnośnie tego: "Na ile człowiek wpływa na ocieplenie", nie "Czy człowiek wpływa na ocieplenie". W związku z tym można się kłócić, czy będą to dwa stopnie do końca stulecia, czy 1,5 stopnia do końca wieku. Myślę, że tez PAD jest słuszna, szczególnie w czasie gdy nie można przewidzieć pogody na za dwa tygodnie.
  ~Programista /2019-01-10 13:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...