Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: trochę słońca, trochę deszczu. Miejscami bardzo ciepło

  17-01-2019 06:20 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  W czwartek promieniom słonecznym uda się przedrzeć przez warstwę chmur, nie stanie się tak jednak w całej Polsce. W wielu regionach popada deszcz. Temperatura wzrośnie nawet do 8 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia będzie pochmurno w całym kraju, choć spodziewane są też przejaśnienia. W północnej części Polski popada przelotny deszcz. Termometry pokażą od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie 50-70 km/h. Na Wybrzeżu powieje mocniej - do 60-80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na południu kraju wilgotność powietrza będzie oscylować w granicach 80 procent, zwiększać się będzie w kierunku północnym, przekraczając 90 procent. Na całym obszarze Polski odczuwalny będzie chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, spodziewany jest przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 5 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu i zachodu, okresami w porywach do 60 - 80 km/h. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe wyniesie 993 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno, choć możliwe są przejaśnienia. Termometry w najcieplejszej porze dnia pokażą 6 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągający prędkość dochodzącą do 50-70 km/h, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 978 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno, niewykluczony przelotny deszcz. Temperatura osiągnie 7 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach jego prędkość wzrośnie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe będzie 990 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Po południu spodziewany jest przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 5 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągający 50-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 988 hPa.

  WROCŁAW

  Sporo chmur, ale spodziewane są też przejaśnienia. Termometry pokażą do 8 st. C. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, jego porywy osiągną prędkość do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 988 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...