Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 13°C 7°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Zima dotarła do Izraela.
  W Jerozolimie spadł śnieg

  17-01-2019 20:37 Nie zdarza się to często

  Ulice Jerozolimy zabieliły się po opadach śniegu. W wielu regionach Izraela intensywnie padał deszcz i wiał porywisty wiatr. Trudne warunki atmosferyczne panowały również w Strefie Gazy.

  W środę w Jerozolimie szkoły były zamknięte, a na ulice wyjechały pługi, aby pomóc w usuwaniu nadmiaru śniegu. Modlący się przy Ścianie Płaczu stali w śniegu i chłodzie.

  Jak podaje portal The Times of Israel, mieszkańcy Jerozolimy mogli zobaczyć ulice miasta w zimowej scenerii pierwszy raz od kilku lat.

  Śnieg przykrył ulice Jerozolimy oraz górskich terenów położonych wokół stolicy kraju. W pozostałych regionach padał intensywny deszcz i wiał porywisty wiatr. Zrobiło się zimno, więc mieszkańcy postanowili się ogrzać. Jak podało Izraelskie Przedsiębiorstwo Elektryczne, pobite zostały rekordy wszech czasów pod względem zużycia energii elektrycznej.

  Służby w gotowości

  W związku z prognozowanym załamaniem pogodowym władze Jerozolimy przygotowały 150 pługów śnieżnych, ciągników i solarek. Lotnisko Ovda na południu kraju w środowy wieczór odwołało wszystkie loty z powodu silnych porywów wiatru oraz bardzo ograniczonej widzialności.

  Noc ze środy na czwartek w całym kraju upłynęła pod znakiem gwałtownej pogody. Tam, gdzie nie padał śnieg, ostrzegano przed burzami, ulewnym deszczem, gradem i podmuchami wiatru osiągającymi prędkość dochodzącą w porywach do 100 kilometrów na godzinę.

  Aura doprowadziła do szkód również w Strefie Gazy - tam drzewo przewróciło się na samochód. Kierowcy nic się nie stało.

  Dodatkowo znad Egiptu do Izraela wraz z silnymi porywami wiatru nadpłynęła fala pyłu i kurzu, powodując znaczne pogorszenie jakości powietrza w ciągu dnia. Przeczytaj więcej o tragicznych skutkach tej burzy piaskowej.

   

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...