Informacje
 • 30 kilometrów tras biegowych.
  W Zieleńcu śniegu jest pod dostatkiem

  27-01-2019 17:27 Panują tu idealne warunki dla narciarzy
  Łukasz Witek o atrakcjach w Zieleńcu tvnmeteo.pl

  W Zieleńcu panują idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Narciarze mają do dyspozycji 30 kilometrach tras biegowych, a śniegu jest pod dostatkiem.

  Zieleniec to idealne miejsce na uprawianie narciarstwa biegowego. - Jesteśmy w zagłębiu, jeżeli chodzi o narty biegowe. Po polskiej stronie dysponujemy w sumie 30 kilometrami tras biegowych - mówił Łukasz Witek, polski biathlonista i dwukrotny medalista mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Jak mówił, na trasy biegowe można dostać się wyciągiem, bądź bezpośrednio z głównej drogi przed wjazdem do Zieleńca.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim

  Jak mówiła Karolina Adamska, instruktorka narciarstwa i snowboardu, jeśli przestrzega się kilku podstawowych zasad, już w godzinę można nauczyć się jazdy na nartach. - Przede wszystkim trzeba wybrać stok odpowiedni do tej nauki, a pójdzie to szybciej, jeżeli wybierzemy profesjonalnego instruktora - przekonywała Adamska.

  Pogoda dopisuje

  - W tym roku zima nas rozpieszcza, mamy nadmiar śniegu, z czego się cieszymy - mówił Rafał Cygan, kierownik kolei Nartorama Skyway Express. Jak przekonywał, poziom infrastrukturalny w Zieleńcu z każdym rokiem wzrasta.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...