Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -5°C 0°C -4°C Przelotne opady śniegu
zwiń

Informacje

 • Tornado uderzyło w Hawanę.
  Ofiary śmiertelne i wielu rannych

  28-01-2019 13:43

  "Zniszczenia są poważne"

  Skutki prawdopodobnego tornado w hrabstwie Clark ENEX

  Przez robotnicze dzielnice Hawany przeszło potężne tornado. Zginęły co najmniej trzy osoby, a ponad 170 zostało rannych - poinformował na Twitterze prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel.

  To było pierwsze od dziesięcioleci tornado, które uderzyło w stolicę Kuby - podaje agencja informacyjna Reutera. Dziennik rządzącej partii komunistycznej opisał to wydarzenie jako "nadzwyczajne".

  Prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel napisał na profilu na Twitterze, że zginęły trzy osoby, a ponad 170 zostało rannych. Ofiar może być jednak więcej, ponieważ ratownicy przekopują się przez zniszczone budynki.

  - Odwiedzamy obszary dotknięte zjawiskiem atmosferycznym o dużej intensywności. Zniszczenia są poważne - powiedział Díaz-Canel.

  Były ostrzeżenia

  Państwowe media ostrzegały mieszkańców zachodniej Kuby, że zbliżający się zimny front z północy i wiatr z południa mogą przyczynić się do powstania bardzo silnego wiatru, burz i intensywnych opadów deszczu.

  W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia zniszczonych domów, samochodów osobowych i przewróconych ciężarówek, zalanych i przykrytych gruzami ulic.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...