Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -5°C 0°C -4°C Przelotne opady śniegu
zwiń

Informacje

 • Świeża warstwa śniegu w Karpaczu. "Jazda w takich warunkach to coś wyjątkowego"

  03-02-2019 18:26

  Warunki dopisują

  W Karpaczu spadła świeża warstwa śniegu tvnmeteo.pl

  W Karpaczu panują idealne warunki do jazdy na nartach. W ciągu nocy dopadało śniegu, a nad bezpieczeństwem na stokach czuwają ratownicy wraz z psami.

  W nocy w Karpaczu spadło około 10 centymetrów śniegu. - Jazda w takiej scenerii, w takich warunkach, to jest coś, co jest wyjątkowe - mówił Grzegorz Tarczewski, zastępca naczelnika Karkonoskiej Grupy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak dodał, o bezpieczeństwo narciarzy dbają ratownicy.

  Pomagają psy

  Michał Barski, ratownik karkonoskiej grupy GOPR opowiada, że w trosce o bezpieczeństwo narciarzy, ratownicy korzystają z pomocy psów. - Sytuacja w tym roku jest wyśmienita, bo mamy bardzo dobre warunki śniegowe. Tego nam brakowało przez wiele ostatnich lat - mówił Barski. Pojawia się też więcej turystów, a to sprawia, że zdarza się więcej wypadków - najczęściej z powodu wychłodzenia. - Wycieczki w góry musimy zaplanować od wczesnych godzin porannych - doradza ratownik.

  Idealny dla początkujących

  O urokach Karpacza i ośrodka narciarskiego Winterpol Karpacz Biały Jar opowiada Noemi Kościsz, która mieszka tutaj od urodzenia, a na nartach jeździ od piątego roku życia. Jej zdaniem, to miejsce idealne dla tych, którzy chcą nauczyć się jeździć na nartach. - Stacja przygotowana jest dla osób początkujących - mówiła Kościsz.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...