Informacje
 • W górach powieje do 120 kilometrów na godzinę. We wtorek wrócą opady śniegu

  08-02-2019 14:44 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  W górach mocno powieje

  Shutterstock

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem przelotnych opadów deszczu i śniegu. W górach powieje silny wiatr, do 120 kilometrów na godzinę. Od poniedziałku nastąpi ochłodzenie.

  W sobotę strefa przelotnych opadów deszczu przesunie się na wschód i po południu dotrze do Suwalszczyzny, Mazowsza i Dolnego Śląska. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do wieczora będzie pogodnie. Suma opadów wyniesie 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 6-7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni, który może osiągnąć prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Synoptycy prognozują fen w Sudetach - ciepły i suchy wiatr, wiejący z gór w kierunku doliny, który może rozpędzić się do 120 km/h.

  W Sudetach fen, w Tatrach halny

  W niedzielę pogodnie będzie na południowym wschodzie, w pozostałej części kraju wystąpią opady deszczu. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7-8 st. C, do 10 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr, umiarkowany i dość silny, może rozpędzić się do 60 km/h. W Tatrach na Kasprowym Wierchu halny powieje z prędkością 120 km/h, w Sudetach taką samą prędkość osiągnie wiatr fenowy.

  W poniedziałek na północy kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem. W pasie centralnym i na południu popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum, do 7 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany zachodni wiatr.

  Miejscami popada śnieg

  We wtorek na północnym wschodzie, w centrum i na południu Polski sypnie śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od zera stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum, do 3 na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr, umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, może rozpędzić się do 60 km/h.

  W środę synoptycy prognozują deszcz ze śniegiem na zachodzie, a na Podkarpaciu - śnieg. Termometry pokażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...