Informacje
 • Uwaga na silny, porywisty wiatr. Wydano żółte alerty

  09-02-2019 21:40 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Prognoza pogody na niedzielę tvnmeteo.pl

  Niedziela i poniedziałek mogą przynieść w południowych regionach silny wiatr. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że porywy mogą osiągnąć prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed porywistym wiatrem. Jego średnia prędkość będzie osiągać od 30 do 40 kilometrów na godzinę, a w porywach do 90 km/h.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  Przed groźną pogodą wydano ostrzeżenia w województwach:

  - śląskim. Objęto nimi powiaty: żywiecki, bielski, Bielsko-Biała, cieszyński, pszczyński, rybnicki, Rybnik, wodzisławski i raciborski. Alert będzie ważny w niedzielę od godziny 11 do północy;

  - małopolskim. Wydano je w powiatach: suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, Nowy Sącz i gorlickim. Ostrzeżenia obowiązują w niedzielę od godziny 11 do północy;

  - podkarpackim. Objęto nimi powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski i bieszczadzki. Obowiązywać będą od niedzieli od godziny 11 do godziny 5 w poniedziałek.

  W woj. śląskim i małopolskim wiatr wiał będzie z południa, a w woj. podkarpackim - z południa i południowego zachodu.

  Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...