Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 13°C 7°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Aura może stwarzać zagrożenie.
  Ostrzeżenia IMGW

  16-02-2019 07:00 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty
  Prognoza pogody na niedzielę tvnmeteo.pl

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpieczną pogodą. W kilku regionach pojawią się mgły i zamglenia znacznie ograniczające widzialność. Na południu kraju wystąpią roztopy.

  Ostrzeżenia przed gęstą mgłą wydano w województwach: zachodniopomorskim (z wyjątkiem powiatów nadmorskich), wielkopolskim (w powiatach: wągrowieckim, gnieźnieńskim, średzkim, jarocińskim, wrzesińskim, słupeckim, konińskim, Konin, kolskim, tureckim, pleszewskim, kaliskim, Kalisz, krotoszyńskim, ostrowskim, ostrzeszowskim, kępińskim) i łódzkim. Widzialność może być ograniczona miejscami do 50-200 metrów.

  Alerty obowiązują do godziny 9 w sobotę.

  Roztopy

  Alerty przed roztopami obowiązują w województwie dolnośląskim, w powiatach: kłodzkim, wałbrzyskim, kamiennogórskim, Wałbrzych, jeleniogórskim, Jelenia Góra, lwóweckim, lubańskim, zgorzeleckim. Ważne są do godziny 18 w niedzielę.

  Na terenie województwa, na obszarach powyżej 600 metrów n.p.m., prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna w okresie ważności ostrzeżenia wyniesie od zera do dwóch stopni Celsjusza, maksymalna od 6 do 9 st. C. Powieje wiatr o średniej prędkości od 15 do 25 kilometrów na godzinę, z północnego zachodu i zachodu.

  Ostrzeżenia przed roztopami dotyczą również województw:

  - śląskiego, powiatów: żywieckiego, cieszyńskiego, bielskiego;

  małopolskiego, powiatów: tatrzańskiego, nowotarski, suskiego, nowosądeckiego, gorlickiego;

  podkarpackiego, powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego.

  Na obszarze tych województw, w rejonach położonych powyżej 800 m n.p.m., prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna wyniesie od 3 st. C do 6 st.C, maksymalna od 6 st. C do 8 st.C. Wiatr powieje ze średnią prędkością od 10 do 20 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

  Alerty ważne będą do godz. 22 w sobotę.

   

  Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...