Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 19°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Oblodzenia i intensywne opady śniegu. Prognoza zagrożeń pogodowych

  20-02-2019 21:50 Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna

  Opady śniegu mogą być intensywne

  Shutterstock

  W najbliższych dniach aura może być niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia przed oblodzeniami, intensywnymi opada śniegu i silnym wiatrem.

  W czwartek w przeważającej części kraju aura może stwarzać zagrożenie. W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim prognozuje się spadek temperatury poniżej zera stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna powietrza sięgnie od -5 st. C do 2 st. C, zaś przy gruncie od około -7 st. C do 2 st. C.

  IMGW może też wydać alerty przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim. W partiach szczytowych Karpat prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 centymetrów.

  Ostrzeżenia pojawią się między godziną 7.30 w czwartek a 7.30 w piątek

   

  Powieje mocniej

  W piątek w województwie świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim prognozuje się wystąpienie silnego, północno-wschodniego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę.

  Synoptycy IMGW planują też wydać ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim. W partiach szczytowych Karpat prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

  Alerty mogą pojawić się między 7.30 w piątek a 7.30 w sobotę.

  Orientacyjna prognoza zagrożeń

  Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna informacja o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...