Informacje
 • Rwące potoki na ulicach. Toksyczne odpady zagrożeniem dla mieszkańców

  08-03-2019 06:57 Środowe ulewy w Kalifornii

  Intensywne opady deszczu spowodowały sporo utrudnień na drogach hrabstwa Sonoma w Kalifornii. Na ulicach zalegają toksyczne odpady, które zmyte przez powodzie, mogą stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.

  Władze biura szeryfa hrabstwa Tuolumne opublikowały w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać płynące ulicami hrabstwa Sonoma strumienie.

  Biuro szeryfa poinformowało, że zamknięto wiele dróg. Mieszkańcy w mediach społecznościowych dzielili się zdjęciami zalanych garaży.

  Narodowa Służba Pogodowa wydała w środę ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami i możliwością wystąpienia opadów gradu. Zalecano ludziom pozostanie w domach. Później jednak służby podały, że burza osłabła, ale nadal ostrzegano przed ulewami.

  Toksyczne odpady na ulicach

  To nie pierwsze tak intensywne opady deszczu w hrabstwie Sonoma w ostatnim czasie. Po ubiegłotygodniowych ulewach zagrożeniem w tym regionie stały się zalegające na ulicach toksyczne odpady, między innymi kleje, farby, rozpuszczalniki, pestycydy, płyny do samochodów, akumulatory i zepsute termometry. W związku z tym Wydział Służby Zdrowia Hrabstwa Sonoma wydał we wtorek ostrzeżenie - szkodliwe substancje mogą stwarzać zagrożenie dla ponad 2,5 tysiąca domów.

  Mieszkańcy południowej Kalifornii we wtorek mogli podziwiać spektakularny pokaz piorunów - niebo przeszyło ponad 1500 błyskawic.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...