Informacje
 • Fregata rakietowa kontra wzburzone morze. Burza Gareth w Wielkiej Brytanii

  13-03-2019 14:43 Porywy wiatru mają prędkość 130 kilometrów na godzinę
  Silny wiatr w Brukseli ENEX

  We wtorek należąca do Królewskiej Marynarki Wojennej fregata rakietowa HMS Sutherland musiała stawić czoła potężnym falom. Przyczyną gwałtownej pogody jest burza Gareth. W całej Irlandii i w wielu regionach Wielkiej Brytanii obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnymi porywami wiatru.

  Mierząca 133 metrów fregata rakietowa HMS Sutherland z trudem płynęła przez wzburzone morze. Przyczyną silnych porywów, osiągających nawet 130 kilometrów na godzinę, jest burza Gareth. Układ przyniósł ze sobą również obfite opady deszczu.

  Ponieważ fale były bardzo wysokie, wiele mniejszych jednostek nie mogło sobie z nimi poradzić. Sześciu francuskich rybaków zostało uratowanych po tym, gdy silnik ich łodzi uległ awarii na pełnym morzu. Zostali przetransportowani samolotem do Land's End.

  W całej Wielkiej Brytanii komunikacja jest bardzo utrudniona. Wiele połączeń kolejowych zostało wstrzymanych. Pojawiły się doniesienia o drzewach zalegających na drogach w północno-wschodniej Anglii.

  Niebezpieczna aura

  Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Służby meteorologiczne ostrzegły, że fale mogą osiągać ogromne wysokości, wystąpią problemy z komunikacją, a mieszkańcy muszą przygotować się na zniszczenia.

  Według prognoz w środę wiatr miał się stopniowo uspokajać. Na kolejne dni prognozowane są jednak kolejne intensywne opady deszczu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...