Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 7°C 2°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń

Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: pochmurny
  i deszczowy dzień

  13-03-2019 06:17

  Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

  Prognoza pogody na wtorek tvnmeteo.pl

  Środa ma być pochmurna. Pojawią się przelotne opady deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

  W środę przelotnie popada deszcz, lokalnie na północy możliwy jest deszcz ze śniegiem. Tylko na krańcach zachodnich będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Ziemi Lubuskiej. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni. W zachodniej części kraju w porywach może rozpędzić się do 40-60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 994 hektopaskali.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy w pasie od Warmii i Mazur, przez centrum kraju, aż do Śląska i Małopolski. Wyniesie ona około 90 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim i wschodnim. W całym kraju odczujemy chłód, który potęgować będzie wiatr. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast:

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, przelotnie popada deszcz. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe na barometrach zobaczymy 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami i opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 982 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami i opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, powieje z południowego zachodu. Okresami w porywach osiągnie prędkość 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 996 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne, przelotnie popada deszcz. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 6 st. C. Powieje umiarkowany, okresami silniejszy wiatr, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 994 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno, przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy, okresami w porywach powieje z prędkością 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 994 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju przez dłuższy czas ma płynąć zimne powietrze z północy....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Igor znad środkowego...