Informacje
 • Ochłodzenie i przelotne opady. Po "gorącej" niedzieli zostaną tylko wspomnienia

  17-03-2019 15:33 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Przed nami pogodowa mieszanka

  Shutterstock/Ventusky.com

  Po wyjątkowo ciepłej niedzieli musimy być gotowi na ochłodzenie. W najbliższych dniach w wielu regionach przelotnie popada deszcz, a miejscami nawet deszcz ze śniegiem.

  W ciągu najbliższej doby pogodą w Polsce rządzić będzie niż Igor znad środkowego Bałtyku. Za jego sprawą napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie z północnego zachodu, wypierając na wschód ciepło. Niestety, porywisty wiatr będzie wzmagał termiczne odczucie chłodu.

  Przelotnie popada

  Po bardzo ciepłej niedzieli możemy spodziewać się ochłodzenia. W poniedziałek termometry pokażą maksymalnie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Dolnym Śląsku. Dodatkowo na wschodzie, Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim prognozowane są przelotne opady deszczu do 1-3 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Powieje jednak umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu, który w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  Wtorek zapowiada się pogodnie jedynie na południu kraju. W innych regionach przelotnie popada deszcz, a na Suwalszczyźnie deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Podkarpaciu. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Pogodny ostatni dzień zimy

  Równonoc wiosenna, czyli moment rozpoczęcia astronomicznej wiosny, wypada w tym roku w środę o godzinie 22.58. Zdaniem synoptyków ten dzień będzie pogodny w całym kraju. Termometry pokażą od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Pierwszy dzień wiosny

  W pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, czyli w czwartek, nadal będzie pogodnie w większości kraju. Jedynie na Suwalszczyźnie pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 stopni na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Znowu mocniej powieje

  Pogoda zmieni się w piątek. W niemal całej Polsce pojawią się przelotne opady deszczu. Tylko mieszkańcy Dolnego Śląska będą cieszyć się pogodną aurą. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Dolnym Śląsku. Prognozowany jest umiarkowany i dość silny wiatr z północnego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...