Informacje
 • 45 osób nie żyje po największych opadach od 10 lat

  31-03-2019 18:11 Spodziewane są kolejne intensywne opady

  Irańskie władze w sobotę poinformowały, że w wyniku powodzi zginęło co najmniej 45 osób. Ponieważ deszcz nie ustanie, rząd planuje ewakuacje kolejnych terenów, którym grozi zalanie.

  W tym tygodniu północ i południe Iranu nawiedziły potężne opady deszczu. Saeid Namaki, minister zdrowia, przekazał mediom, że były największe od 10 lat. W wyniku powodzi zginęło co najmniej 45 osób.

  Niestety deszcz będzie padał dalej. W zachodnich i południowo-zachodnich regionach kraju w kolejnych dniach spodziewane są gwałtowne burze.

  Konieczne ewakuacje

  Jak poinformował w państwowej telewizji Gholamreza Shariati, gubernator prowincji Chuzestan, mieszkańcy około 56 wiosek w pobliżu rzek Dez i Karche będą musieli zostać ewakuowani. Ze względu na zapowiadane kolejne opady deszczu lokalne władze są zmuszone do otworzenia dwóch tam na rzekach.

  - Niektórzy mieszkańcy się opierają, obawiają się o swoje bydło, bo doświadczyli już podobnych ewakuacji w przeszłości - powiedział Shariati.

  Minister energii Reza Ardakanian, który zarządza zasobami wodnymi kraju powiedział, że przedstawiciele lokalnych władz pracują cały czas nad tym, by kontrolować sytuację i minimalizować skutki powodzi. Władze państwowe poinformowały, że mieszkańcy będą mogli domagać się finansowej rekompensaty za poniesione straty.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...