Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni:
  ochłodzenie i szybki powrót ciepła

  31-03-2019 15:06 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni tvnmeteo.pl

  Po małym ochłodzeniu na samym początku kwietnia szybko ociepli się nawet do 20 stopni.

  W pierwszym dniu nowego miesiąca zrobi się zimniej, ponieważ ostatniej marcowej nocy nad Polską przejdzie zimny front. Za frontem, już w chłodnej masie powietrza płynącej z północy, utworzy się wyż nad Morzem Bałtyckim. Jego obecność zagwarantuje nam co prawda pogodne niebo, ale to z kolei będzie sprzyjać nocnym przymrozkom na początku tego tygodnia. Wspomniane wcześniej chłodne powietrze płynące ze Skandynawii przyniesie przejściowe ochłodzenie w wielu krajach naszej części kontynentu (patrz mapa).

  Pierwsze dwa dni kwietnia nie będą zbyt ciepłe, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, gdzie będzie nie więcej niż 10 stopni Celsjusza. Potem zacznie się szybko ocieplać i tuż przed weekendem może być aż 20 st. C na południu Polski. Następnie, już w pierwszy kwietniowy weekend, znowu zrobi się chłodniej i będzie od 8 do 15 st. C. Po trzydniowym ochłodzeniu ponownie zacznie się ocieplać i na dłużej zagości ciepła pogoda, czasami z temperaturą do około 20 st. C.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

 • Ciepły kwiecień?
  Pozostaje nam tylko czekać, kiedy temperatura dobije do 25 st.C.Jest to możliwe. Moim zdaniem przebudowa układów barycznych powinna sprzyjać ciepłu w Polsce. Nie zapominajmy jednak o tym,że kwiecień przeplata i z tą pogodą, temperaturą może być różnie. Po przebudowie, nad Europą będą wszystkie masy powietrza od b.ciepłych do zimnych. Przyznaję, że po wyjątkowo ciepłym lutym, nie spodziewałem się ciepłego kwietnia,oraz ciepłej wiosny.Jest to moim zaprzeczeniem.Ale taki mamy klimat.I bardzo dobrze.
  ~Lech /2019-03-31 23:35

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...