Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami słaby deszcz, ale nawet 17 stopni

  31-03-2019 06:30 Biomet będzie neutralny
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  W niedzielę po niebie będą wędrować chmury, przez które przebije się słońce. Lokalnie może popadać słaby deszcz i dokuczyć silniejszy wiatr. Termometry pokażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

  Niedziela zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu na Pomorzu, Warmii, Kujawach i w Wielkopolsce. Poza tymi miejscami może popadać słaby, przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 9 st. C na Wybrzeżu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 17 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie dość silny, w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza synoptycy prognozują w centrum kraju. Tam może przekroczyć 70 procent. W pozostałych regionach będzie oscylować wokół 60 procent. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, z kolei chłód - na północy Polski. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach powieje do 50 km/h. Ciśnienie spadnie, około południa barometry pokażą 1004 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura nie przekroczy 9 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północnego zachodu. Okresami będzie dość silny, powieje w porywach do 50 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry wskażą 1017 hPa.

  POZNAŃ

  Synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. Wiatr w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa odnotujemy 1010 hPa.

  WROCŁAW

  Synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Popada przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z północnego zachodu. Okresami będzie silniejszy, w porywach rozpędzi się 50 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa odnotujemy 1005 hPa.

  KRAKÓW

  Synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura nie przekroczy 17 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Okresami okaże się dość silny, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie będzie spadać, około południa na barometrach zobaczymy 991 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...