Informacje
 • Do Australii zbliża się cyklon Wallace

  06-04-2019 19:00 W porywach wieje z prędkością 120 km/h
  Cyklon Trevor uderzył w Australię Douglas Shire Council

  Cyklon tropikalny Wallace zbliża się do północno-zachodniego wybrzeża Australii. Może przynieść ulewne deszcze. Towarzyszący cyklonowi wiatr w porywach wieje z prędkością dochodzącą do 120 kilometrów na godzinę.

  Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu przez region Pilbara, położony w zachodniej Australii, przeszedł cyklon tropikalny Victoria. Towarzyszyły mu ulewne deszcze, które były przyczyną powodzi. Teraz do północno-zachodniego wybrzeża zbliża się Wallace. Cyklon znajduje się w odległości 420 kilometrów na północny zachód od Kalumburu i 400 kilometrów na północ od Przylądka Leveque. Żywioł porusza się z prędkością 20 kilometrów na godzinę. Towarzyszący cyklonowi wiatr w porywach wieje z prędkością dochodzącą do 120 kilometrów na godzinę.

  Ulewne deszcze

  Po weekendzie Wallace może przybrać na sile i stać się cyklonem kategorii trzeciej według skali Saffira-Simpsona, która klasyfikuje huragany powstałe na Oceanie Atlantyckim i północnym Pacyfiku.

  - Wallace może przejść na tyle blisko brzegu, że mogą wystąpić ulewne deszcze. Morze wzdłuż wybrzeża Kimberley, w zachodniej Australii, będzie wzburzone - powiedział Jason Nicholls, meteorolog z AccuWeather.

  Mieszkańcy miast od Onslow i Exmouth do Minilya i Carnarvon ostrzegani są przed powodzią.

  - Głównym pytaniem jest, jak blisko brzegu przejdzie cyklon w okolicach Exmouth w nadchodzącym tygodniu - mówił Dave Houk, meteorolog z AccuWeather.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...