Informacje
 • Gwałtowne burze w Teksasie. Grad wielkości piłek do golfa

  08-04-2019 07:13 Zalało autostradę
  Zdewastowane gospodarstwo w stanie Nebraska Reuters

  Kule gradowe, intensywne opady deszczu i porywisty wiatr nawiedziły w weekend między innymi Teksas. Stało się to za sprawą burz, które przeszły nad południowymi regionami Stanów Zjednoczonych.

  Mieszkańcy południowych stanów USA, w tym Teksasu, w sobotę i niedzielę zmagali się z burzami. Największym zagrożeniem był grad, który miejscami miał wielkość piłek do golfa. Takie opady odnotowano między innymi w mieście Alto. Padał też deszcz i wiał porywisty wiatr.

  Opóźniony mecz golfa

  Intensywne opady doprowadziły w niedzielę do godzinnego opóźnienia zawodów golfowych PGA Tour w San Antonio. Część autostrady międzystanowej numer 35 była nieprzejezdna z powodu zalania.

  To jednak nie koniec groźnej pogody. Zdaniem synoptyków nadchodzące burze mogą przynieść jeszcze więcej deszczu oraz niszczycielskich porywów wiatru, jest też ryzyko utworzenia się tornad. W poniedziałek spodziewane są porywy wiatru osiągające prędkość od 100 do 112 kilometrów na godzinę. Strefa opadów będzie przesuwać się na południowy wschód. Służby meteorologiczne ostrzegają przede wszystkim mieszkańców Karoliny Południowej i Północnej oraz południowej Wirginii.

   

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...